Slaugos ligoninėje – priešgaisrinės saugos mokymai

16 gegužės, 2024

Slaugos ligoninėje – priešgaisrinės saugos mokymai

Ką daryti kilus gaisrui? Kur susirinkti personalui ir pacientams kilus nelaimei? Kokių bėdų gali prišaukti netvarkingi elektros prietaisai? Kaip naudotis gesintuvu? Į šiuos ir kitus klausimus atsakė Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (KPGV) pareigūnai Klaipėdos medicininėje slaugos ligoninėje surengę teorinius ir praktinius priešgaisrinės ir civilinės saugos mokymus.

 

KPGV valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyriausieji specialistai Simona Pleinienė ir Ignas Lomsargis supažindino ligoninės medikus, kaip elgtis gaisro atveju. Kodėl kiekvienas turi žinoti savo vaidmenį veiksmų plane, kodėl yra svarbūs laisvi, neužgriozdinti daiktais evakuaciniai keliai, kaip svarbu stebėti aplinką, ar nėra neatsargaus pacientų rūkymo atvejų, ar nėra sugedę elektros prietaisai ir kt.

Mokymuose dalyvavo ir ugniagesių atstovai. Pirmosios komandos vadas Darius Černiauskas su savo komandos nariais apžiūrėjo ligoninės patalpas, įvertino, su kokiais iššūkiais susidurtų galimo gaisro atveju.

Pasak D. Černiausko, evakuacijos procesas ligoninėje būtų nelengvas, nes daug gulinčių pacientų. Vadas pažymėjo, jog tokioje situacijoje svarbus evakuacijos planas, ir itin svarbu pirminė tiksli informacija apie nelaimę, nuo ją suteikiančio žmogaus priklauso, kaip greitai ir rezultatyviai bus suteikta pagalba. Tad labai svarbu žinoti, kas ką turi daryti nelaimės atveju.  O ugniagesiai savo ruožtu turi išsianalizuoti patalpas, kad irgi būtų lengviau orientuotis uždūmytose patalpose, suteikiant pagalbą žmonėms. Informaciją yra perduota į Bendrosios pagalbos centrą, ir bėdos atveju suveiktų algoritmas, kokios būtent gelbėjimo pajėgos turi būti siunčiamos į ligoninę, pvz., kilus gaisrui.

Ligoninės darbuotojams ypač patiko praktinė mokymų dalis – buvo mokoma kaip elgtis su gesintuvais, kurie buvo pripildyti vandeniu. Ne vienas gesintuvą paėmė į rankas pirmą kartą, tai vandens kliuvo ir šalia esančiam kolegai. Pareigūnai juokavo, jog sunku pratybose, bet bus lengva galimo rimtesnio įvykio metu, nors tikėkimės, kad to neprireiks.

Priešgaisrinės priežiūros specialistai pasidžiaugė, kad ligoninės gydytojai, slaugytojai, slaugytojų padėjėjos, administracijos darbuotojai, dalyvavę mokymuose, aktyviai uždavinėjo klausimus, drąsiai bandė gesintuvus.

Iš savo pusės medikai dėkojo ugniagesiams už vertingus saugumo patarimus. Ugniagesių ir medikų profesinis pašaukimas panašus – gelbėti gyvybes.

Pateikiame vertingų patarimų, kaip elgtis gaisro atveju.

Kilus gaisrui, išeikite iš pavojų keliančios aplinkos;

Apie kilusį gaisro pavojų informuokite bendradarbius, jei nesuveikė garsinė signalizacija ar tokios nėra;

Jei patalpoje daug dūmų, užsidenkite burną ir nosį drėgnu audiniu, eikite pasilenkę arba šliaužkite;

Uždarykite duris, bet neužrakinkite jų;

Jei pastate yra liftas, nesinaudokite juo, leiskitės laiptais;

Niekada negrįžkite atgal į degantį butą, namą;

Skambinkite skubios pagalbos telefonu 112 ir praneškite apie gaisrą.

Nuotraukose: gegužės 15 d. Klaipėdos medicininėje slaugos ligoninėje Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai surengė teorinius ir praktinius priešgaisrinės ir civilinės saugos mokymus.

KMS ligoninės inf.

Skip to content