Slaugos ligoninėje- naujovės pacientų gerovei

9 balandžio, 2024

Klaipėdos medicininės slaugos ligoninėje šiais metais numatyta atlikti daug naujų investicijų, planuojama įsirengti net saulės elektrinę.

49 kilovatų galingumo saulės elektrinę numatyta įrengti ant dviejų mažų pastatų stogų ligoninės kieme.  Elektrinė vasarą pagamintų iki 50 proc. ligoninei reikalingos elektros energijos, ir tai padėtų sutaupyti įstaigos lėšų.

Dar viena svarbus darbas – pagrindiniame keturių aukštų pastate rekonstruoti liftą, kad įvažiuoti į jį būtų galima tiesiai iš lauko, aplenkiant laiptus su pandusu. Tai palengvintų ir pagreitintų pacientų patekimą tiesiai į ligoninės skyrius. Pacientai, sėdintys vežimėliuose, taip pat patogiai galės iš skyrių patekti į jaukų ligoninės kiemelį ir pabūti gryname ore.  Rekonstrukcijos projektas jau baigiamas paruošti, jį patvirtinus, bus skelbiamas konkursas darbams atlikti.

Ir tai dar ne visos šių metų naujovės Klaipėdos medicininėje slaugos ligoninėje. Planuojama atlikti vieno iš ligoninės pastatų fasado sienos, cokolinio aukšto šiltinimo ir pamatų hidroizoliacijos darbus,  nes besikaupianti drėgmė kenkia pastatui.

Klaipėdos miesto savivaldybė ligoninės pastato fasado apšiltinimui, lifto rekonstrukcijai, taip pat saulės elektrinei įrengti skyrė 232 tūkst. eurų.

Ligoninės medikai džiaugiasi naujai įvesta sveikatos priežiūros informacine sistema, nes tapo nepalyginamai lengviau valdyti, apdoroti pacientų sveikatos duomenis.

Geresniam pacientų aptarnavimui nupirkta 15 funkcinių lovų ir 15 spintelių- maitinimo stalų, taip pat atnaujinta slaugai reikalinga medicininė įranga.

Pasirūpinta ir ligoninės personalu. Darbuotojai aprūpinti nauja spalvinga, kokybiška apranga. Ligoninėje rūpinamasi darbuotojų psichologine, emocine gerove – organizuoti visus metus vykstantys užsiėmimai, kaip valdyti stresą, emocijas, įveikti profesinį pervargimą. Tokie užsiėmimai darbuotojams  yra būtini, nes darbas labai sunkus ir atsakingas – apie 80 proc.  ligoninės pacientų yra nevaikštantys, jiems reikalinga ypatinga slauga ir priežiūra visą parą.

Pastaruoju metu daugėja demencija sergančiųjų, taip pat paliatyviosios slaugos reikalaujančių pacientų. Šiuo metu Klaipėdos medicininėje slaugos ligoninėje slaugomi ir gydomi 137 pacientai.

Klaipėdos medicininės slaugos ligoninės informacija

https://ve.lt/gyvenimas/sveikata/slaugos-ligonineje-naujoves-pacientu-gerovei

Nuotraukoje: ant šio ligoninės pastato stogo numatoma įrengti saulės elektrinę.

Skip to content