Klaipėdos medicininės slaugos ligoninėje visus metus vyko ne tik įprastas darbas, bet ir buvo vykdomas Europos Sąjungos (ES) finansuojamas projektas, kurio tikslas – kokybiškos ir savalaikės paliatyviosios pagalbos paslaugos sunkiai sergantiems klaipėdiečiams ir jų artimiesiems.
Kas nuveikta per metus? Galime pasidžiaugti, kad net sudėtingomis karantino ir kitų apribojimų sąlygomis, susijusiomis su Covid-19 pandemija, tarptautinis projektas nesustojo, numatyti darbai buvo vykdomi atkaklaus ligoninės specialistų, medicinos darbuotojų darbo dėka. Pagerėjusias gydymo ir hospitalizavimo sąlygas jau teigiamai įvertino pacientai, o gydytojai ir slaugytojai džiaugiasi gauta nauja slaugos, gydymo ir kita įranga, kuri akivaizdžiai palengvina ir pagerina sunkių ligonių priežiūrą, slaugą ir gydymą.
Trumpa 2021 m. atliktų darbų kronika:
Palatos. Dar metų pradžioje į projekto lėšomis suremontuotas ir atnaujintas palatas atgabentos ir sustatytos naujos šiuolaikiškos slaugos priemonės – tai 30 funkcinių lovų su kompresiniais čiužiniais nuo pragulų bei 30 spintelių prie lovų. Palatose sumontuota pati naujausia šiuolaikiškos slaugos ir medicininė įranga (deguonies koncentratoriai, priešpraguliniai čiužiniai, pacientų judėjimą lengvinančios priemonės ir kt.).
Įranga darbui. Sklandžiam ligoninės darbui reikalinga ne tik medicininė įranga, bet ir gera biuro, buitinė technika. Projekto metu ligoninė aprūpino gydytojus naujais kompiuteriais, geru spausdintuvu, kita biuro įranga. Pacientų reikmėms buvo nupirkti keli šaldytuvai, nauja galinga skalbyklė, indaplovė ir televizoriai, kurie pakabinti palatose pacientų patogumui.
Medicininė įranga. Viena iš naujovių– ypatingai sunkių pacientų, kuriems taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, slauga – įsigyta ir praktikoje jau naudojama dirbtinės plaučių ventiliacijos įranga (didelės tėkmės deguonies koncentratorius, oskigenatorius ir kt.), taip pat įsigytas defibriliatorius, kuris yra nepamainomas prietaisas kaip skubi pagalba staigiai sutrikus paciento širdies veiklai. Sunkių ligonių priežiūrai nupirkti nauji gleivių atsiurbėjai, įsigytas stebėsenos aparatas, skirtas nuolat sekti paliatyviųjų pacientų kraujo spaudimą, širdies ritmą, kraujo įsisotinimą deguonimi.
Mokymai. Ligoninėje vasarą ir rudenį įvyko paliatyviosios pagalbos teoriniai ir praktiniai mokymai – startavo keturios mokymo programos: „Sunkiai sergančio žmogaus slaugos aspektai“ , „Savanorių patirtis, teikiant paliatyviąją pagalbą“, „Ergonomika slaugoje“, „Paliatyviosios pagalbos paslaugų valdymas“. Mokymuose – teoriniuose ir praktiniuose užsiėmimuose – pagal kiekvieną programą dalyvavo po 20 dalyvių. Jau parengtos ir keturios metodinės rekomendacijos, kurios bus atspausdintos kaip atskiri keturi leidiniai – knygelės – ir taps gerais pagalbininkais teikiant kokybišką paliatyviąją pagalbą tiek ligoninėje, tiek paciento namuose.