Kaip valdyti stresą?

29 balandžio, 2024
Klaipėdos medicininėje slaugos ligoninėje dar pernai pradėti personalo mokymai, tęsiami ir šiemet.
Balandį įvyko seminaras tema „Streso, emocijų ir profesinio pervargimo valdymas“, kuriame aptartos streso darbe priežastys ir pasekmės, streso darbe ypatumai, streso valdymo priemonės darbo vietoje, emocijų atpažinimas ir valdymas, profesinio pervargimo simptomai ir priežastys, profesinio pervargimo įveikimo būdai, dėmesingo įsisąmoninimo praktika. Užsiėmimus ligoninės medicinos personalui vedė profesinės sveikatos specialistė Milda Ambrasiūnienė. Lektorė pasidžiaugė klausytojų aktyvumu, dėmesiu, diskusijomis.
„Streso valdymas darbe labai svarbi problema viso kolektyvo gerovei, darbo rezultatams. Žmonės turi jausti, kad darbe yra vertinami, kad jie rūpi vadovybei. Pagirtina, kad ligoninės administracija ėmėsi organizuoti šiuos seminarus ir praktinius užsiėmimus, kurių kiekvienas trunka po dvi valandas. Tokiu būdu kolektyve formuojasi bendradarbiavimo tiltai tarp darbdavių ir darbuotojų, pagrįsti abipusiu pasitikėjimu ir pagarba“,- sakė lektorė, atvykusi iš Kauno.
Specialūs mokymai personalui pradėti praėjusių metų gruodį. Praėjusių metų gruodį vyko paskaitos tema „Smurtas ir priekabiavimas: pavojus, prevencijos priemonės, darbuotojų teisės ir pareigos“. Buvo aptarti smurto ir priekabiavimo teisinio reglamentavimo, smurto ir priekabiavimo formų bei būdų, vidinių ir išorinių smurtautojų, atsakomybė už nustatytus smurto ir priekabiavimo atvejus temos, taip pat aptartos smurto ir priekabiavimo darbe prevencinės priemonės, kaip užtikrinti psichologiškai saugią darbo aplinką, sukurti abipuse pagarba grįstus darbo santykius ir kita.
Klaipėdos medicininės slaugos ligoninės informacija
Skip to content